21. 1. Běla

Zítra: Slavomír
Drobečková navigace

Úvodní stránka > COVID

COVID a informace související


Prožíváme náročné období, ve kterém zřejmě bude i nadále docházet k dalšímu omezování našich běžných, každodenních činností. Mimořádná opatření – jsou opravdu mimořádná a je jich opravdu hodně.

PROSÍM ALE---- RESPEKTUJME JE. Snahou je zpomalit šíření koronaviru. Je odpovědností každého z nás, jak k této situaci budeme přistupovat. Nehazardujte nejen se svým zdravím, ale ani se zdravím těch ostatních.

                                        Máte-li nařízenou karanténu, DODRŽUJTE JI.

                          Pociťujete-li – byť mírné – příznaky nákazy, kontaktujte svého lékaře.

Budeme rádi, když o povinnosti setrvat v karanténě budete informovat obec na e-mailu  obecteplicka@gmail.com. Nebo telefonicky na tel. 607673858, Umožníte nám tak být s Vámi v kontaktu a v případě potřeby Vám zajistit nezbytnou pomoc.

Prosím, neostýchejte se a obraťte se na nás v případě potřeby. Zajistíme Vám vyzvednutí léků, nákup základních potravin apod. Jsme schopni zajistit pro Vás i dopravu (na nákup, k lékaři, apod.) To vše pro Vás „obec“ , a to i ve spolupráci s dobrovolníky, zajistí. Pokud není ve Vašich možnostech obstarat si potřebné množství roušek či dezinfekce - obec Vám je bezplatně (přiměřeně)  poskytne. Ráda Vám je osobně předám. 

Vzhledem k obsáhlosti a množství mimořádných a ochranný opatření a vyhlášek či rozhodnutí vlády a ministerstev v otázkách „covidových“, jsme byli nuceni po zkušenosti se zveřejňováním daných dokumentů z první – jarní vlny nákazy, Vaší informovanost zajistit pouze na Vaši výslovnou žádost. Na OÚ jsou k dispozici veškeré dokumenty v písemné podobě. Média, myslím dostatečně informují o aktuálním stavu, a proto považuji za nesmyslné a chaotické vyvěšovat takové množství dokumentů na naší nástěnku (viz první vlna)

Sledujte proto především média – a také důležité odkazy Ministerstva Zdravotnictví, Hygienické stanice, Ministerstva vnitra, Ministerstva zahraničí a dalších, kde vše najdete přehledně. Pokud nemáte k dispozici internet, či se Vám nepodaří vyhledat daný dokument k Vaší otázce – kontaktujte nás.

https://koronavirus.mzcr.cz/

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

http://www.khsstc.cz/obsah/novy-koronavirus_576_1.html 

                                   děkuji za pochopení a přeji nám všem ZDRAVÍ a brzké ukončení „covidové“ etapy

                                                                                                           starostka