16. 4. Irena

Zítra: Rudolf
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Zajímavosti > Spolky a kluby

Spolky a kluby

Obec Teplička provozovala  širokoúhlé letní kino  s kapacitou cca 150 diváků, které bylo jediné v širokém okolí. Zastupitelstvo obce rozhodlo na VZ dne 2.2.2012 o pozastavení provozu letního kina - důvody si můžete přečíst přímo v usnesení č. 1/2012 (otázka digitalizace). V roce 2020 byl však zakoupen projektor, ten byl už také vyzkoušen a  využit k projekci fotoknížky akcí obce v průběhu slavnosti "závěr sezóny". Myslím, že účastníkům akce se fotoprojekce líbila. V dalším letním období zastupitelstvo plánuje projekci dalších fotoknížek a snad i filmů a pohádek pro děti. 

Dále se snažíme udržovat tradice jako jsou stavění májky, pálení čarodejníc, dětské dny, letní slavnosti,  mikuláše, půlnoční,  vítání nového roku  a pod.  Nedávno jsme přidali  oslavy  sv. Valentýna a  oslavíme  MDŽ. Pro velký úspěch oslav MDŽ v  roce 2012 se snad tato akce také stane tradicí.  

 

Maminky v obci si pořádají pro své ratolesti další akce - např. vítání jara (kolem velikonoc), malování křídou, dráčkyády, bobříka odvahy, karnevaly aj. Je však pravdou, že nám bohužel naše malé dětičky povyrostly a pomalu není pro koho tyto akce pořádat. 

 

navíc nás a naše životy trochu zabrzdila i covidová epidemie - bohužel 

 

Sportovní klub, který zde působí od roku 1970, vybudoval víceúčelový areál - sportovní kabiny se šatnami, tenisový kurt a hřiště na minifotbal. Vše by mělo sloužit široké veřejnosti k aktivnímu odpočinku. Vzhledem ke špatnému technickému stavu, členové sportovního klubu úspěšně dokončují rekonstrukci celého areálu.  Předsedou sportovního klubu je pan Radek Pustina.  - DRŽME NÁM PALCE - NECHŤ SE AKCE PODAŘÍ   :)   :) Snad i  každoroční finanční podpora od obce (dotace ve výši 50.000,-Kč) přispěje k tomu, aby sportovní areál  dostal novou tvář k radosti všech našich sportovců. 

Obrovské dík patří předsedovi, který se SK věnuje opravdu s velikým nasazením. "RADKU DĚKUJEME"

Ve vesničce je vzhledem k tomu, že se zde nachází obecní rybník, i mnoho rybářů. Ti se o vodní plochu a okolí pod vedení pana Vasila Kundráta ml - "vrchního rybáře" velice dobře starají a odměnou jim je klidné a hlavně ÚSPĚŠNÉ  rybaření.